Кубан загуби първата си контрола в Кипър, Манолев бе титуляр, а Гаджев не игра

Доскорошният футболист на Левски Владимир Гаджев не взе участие в първата среща на Кубан (Краснодар) от лагера в Кипър, която беше срещу лидера в румънското първенство Астра (Гюргево) и завърши 1:2.

Гаджев пристигна в петък в лагера на жълто-зелените и все още чака официализирането на договора си, което трябва да стане в началото на новата седмица. Поради тази причина той изобщо не се съблече по екип днес.

Другият българин в редиците на краснодарския отбор Станислав Манолев игра през първото полувреме, след което излезе и отново се върна на терена в 70-ата минута на мястото на Роман Бугаев.

Първото полувреме беше за отбора на Кубан, като в 38-ата минута Станислав Манолев опита далечен удар, който обаче прелетя над горната греда. В 55-ата минута руснаците откриха резултата с гол на звездата си Андрей Аршавин, който беше точен от дузпа. Тя беше отсъдена заради нарушение на Джералдо срещу Сергей Каретник, а бранителя на Астра беше отстранен с червен картон. Но в 73-ата минута Денис Алибек изпревари вратаря на Кубан при една спорна топка и вкара за 1:1. Само 6 минути по-късно Уилям наказа грешка на Кубан в центъра на отбраната и обърна мача до 1:2.