Аршавин и Павлюченко разбиха отбора на Ясен Петров

Отборът на Кубан постигна разгромна победа с 4:0 срещу китайския Шъдзяджуан в поредната си контрола на лагера в Кипър. Срещу тима на Ясен Петров, който през миналия сезон завърши на 7-о място в първенството на Китай, дебют направи новото попълнение на краснодарци Аподи. Бразилският защитник влезе като резерва на полувремето.

Силен мач за Кубан изиграха ветераните Андрей Аршавин и Роман Павлюченко. Двамата пропуснаха много от мачовете през есента, но сега са здрави и навлизат във форма. Резултата откри Георге Букур в 16-ата минута от дузпа, а през втората част два гола на Павлюченко и един на Аршавин оформиха крайното 4:0.

Следващата проверка на тима на Станислав Манолев е срещу Енисей (Красноярск) на 26 януари.