Лестър излезе на първо място, въпреки че не победи последния (видео)

Лестър изскочи на първо място във временното класиране след равенство - 1:1, с намиращия се на дъното на Премиър лийг Астън Вила. Шинджи Оказаки изведе "лисиците" напред в 28-ата минута, а Риад Марез пропусна дузпа, с която можеше до голяма степен да предреши крайния изход. След почивката Астън Вила заигра по-силно и стигна до равенството с гол на Руди Жестед 1/4 час преди края. И при двете попадения имаше съдийски грешки, като първо Джейми Варди бе в положение на засада преди гола на Оказаки, а Жестед игра с ръка при изравнителното попадение.

Още в 15-ата минута Джейми Варди се откъсна, а Марк Бън излезе напред и фаулира нападателя извън наказателното поле. Стражът се размина само с жълт картон, тъй като спринта на Варди не беше директно към вратата, а малко встрани. В 28-ата минута отново голмайсторът на "лисиците" показа скорост и стигна до едно дълго подаване, след което много атрактивно прехвърли Бън, който обаче успя да се върне и да избие. Оказаки довкара отблизо избитата топка, извеждайки Лестър напред. Проблематичният момент в тази атака на гостите бе, че Варди бе в положение на засада при подаването към него.

В 32-ата минута гостите получиха дузпа, след като Али Сисоко спря с ръка удар на Марез. Алжирецът обаче пропусна от бялата точка.

След почивката домакините тръгнаха да обръщат негативния за тях развой и наложиха натиск. След около час игра бирмингамци имаха бурни претенции за дузпа, след като Хут удари с лакът лицето на Козак в наказателното поле. Сигнал обаче не последва. При една контраатака на гостите Дринкуотър пропусна чудесна възможност да удвои аванса на Лестър.

В 75-ата минута резервата Руди Жестед изравни с голяма доза късмет. Французинът овладя топката с ръка, което остана незабелязано за съдийската бригада, след това стреля, топката се отклони в ръката на Уес Морган и стана неспасяема за Шмайхел - 1:1.

В добавеното време Варди пропусна добра възможност да донесе победата на Лестър.

Въпреки равенството "лисиците" излязоха на първо място, като утре могат да бъдат изместени от него, в случай че Арсенал спечели в гостуването си на Стоук Сити. Астън Вила остава на дъното с актив от 12 точки.