Валенсия на Невил загуби в Сан Себастиан (видео)

Отборът на Реал Сосиедад победи с 2:0 Валенсия в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион, играна на "Аноета". Късни голове на Джонатас (79 и 82) решиха спора, който беше много завързан и интригуващ преди попаденията. Гари Невил още няма победа начело на "прилепите" в шампионата.

През първата част двата тима имаха периоди на своето надмощие. Първата добра възможност се откри пред Карлос Мартинес в 15-ата минута: бранителят уцели греда след страхотна колективна акция на "бяло-сините". В 20-ата Родриго Морено тресна напречната греда, оставен сам при корнер. Шкодран Мустафи продължи топката, но след силния шут на номер 17 кълбото се отби от гредата.

В 25-ата сантиметри не достигнаха на Санти Мина да засече центриране на левия бек днес Жоао Кансело. В 31-ата Антонио Бараган подцени дълга топка, позволи на Брума да напредна до наказателното поле, а след ниския изстрел на нападателя топката премина много близо до гредата.

В 55-ата минута съдията Гонсалес Гонсалес подмина дузпа за "чури урдин", след като Антонио Бараган повали непозволено Ариц Елустондо. В 58-ата Джонатас беше много близо до гол с глава. Санти Мина отговори с опасен изстрел в 60-ата минута, профучал покрай гредата. В 63-ата Хауме Доменек се намеси точно след удар на Карлос Вела.

В 79-ата Карлос Мартинес центрира отдясно, топката се отклони от крак на защитник, а непокритият Джонатас вкара от три метра - 1:0. Три минути по-късно баските нанесоха още един удар с идентичен гол. Карлос Мартинес центрира отдясно, а Джонатас реализира красив гол с глава, насочвайки топката в левия ъгъл на Хауме - 2:0.

Снимка: "Марка"