Шоу без победител на "Вайекас"

Отборите на Райо Валекано и Реал Сосиедад направиха зрелищно 2:2 в обеден мач от 18-ия кръг в Примера дивисион. "Пчеличките" на два пъти повеждаха чрез Диего Йоренте (15) и Хозабед Санчес (52). Тимът от "Аноета" стигна до равенство след голове на Ариц Елустондо (27) и Брума (62).

Първото полувреме предложи динамичен футбол с изнесени напред защитни линии и висок пресинг. В 15-ата минута домакините дръпнаха с гол аванс след центриране от корнер. Диего Йоренте отбеляза с глава от седем метра. Пет по-късно Херонимо Руи изби след хубав удар на Роберто Трасорас. Изравнителното попадение също падна след статично положение и изпълнение с глава на централен бранител. В 27-ата Рубен Пардо центрира от фал, а Ариц Елустондо насочи ниско долу в далечния ъгъл - 1:1.

В 51-ата минута тимът на Пако Хемес отново взе преднина. Хозабед Санчес изскочи зад защитата и сам срещу вратаря реши ребуса, пращайки топката в мрежата. В 62-ата баските изравниха след прекрасен гол на Брума. Тъмнокожият нападател беше оставен сам при корнер и реализира след насочване от въздуха с крак по диагонала - 2:2. До края имаше много борба и нов гол не падна.

Въпреки че прекъсна серията си от пет поредни загуби, Райо остава в зоната на изпадащите. Реал Сосиедад има две точки повече.

Снимка: "Марка"