Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Атлетико пречупи Райо с късни голове (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид победи с 2:0 като гост Райо Валекано в мач от 17-ия кръг на испанското първенство и поне временно се намести на първото място в класирането, като изпревари изкачилия се там малко по-рано след победата си с 3:1 срещу Реал Сосиедад днес тим на Реал Мадрид. По-късно тази вечер Барселона приема Бетис и също може да се върне на първата позиция в подреждането. Към момента Атлетико е с 38 точки, Реал Мадрид е с 36, а каталунците имат в актива си 35. Райо пък е на 18-а позиция с 14 точки, колкото има и 17-ият Гранада.

"Дюшекчиите" трябваше да треперят до последно за победата. Две минути преди края резултатът на "Вайекас" все още бе 0:0. Головете за Атлети тази вечер отбелязаха Анхел Корея (88) и Антоан Гризман (90).

В 14-ата минута вратарят на Райо Йоел Родригес изби опасен удар на Яник Ферейра Караско. Три минути по-късно отново Караско застраши вратата на Райо, но стреля неточно, а секунди след това Антоан Гризман получи чудесен пас в наказателното поле на домакините от Фернандо Торес, но стреля слабо и право в ръцете на Йоел. В 26-ата минута пред Фернандо Торес се откри прекрасен шанс най-сетне да вкара дългочакания гол №100 за Атлетико, но нападателят не успя. "Деветката" се измъкна от отбраната на домакините, но Йоел с блестяща изява спаси удара на Торес.

В 64-ата минута Караско центрира остро отдясно и Саул бе много близо до това да изведе гостите напред в резултата, но не успя да играе с топката. Четвърт час преди края уругвайският защитник на Атлети Диего Годин бе много близо да донесе победата на мадридчани. Той стреля с глава след центриране от фаул, но Йоел отрази удара. При последвалото изпълнение на ъглов удар Годин пак успя да играе с глава, но не уцели вратата на "пчеличките".

Тимът на Диего Симеоне все пак изтръгна победата в последния момент. В 88-ата минута резервата Анхел Корея получи отличен пас от друг появил се в игра след почивката футболист - Томас Тейе. С удар отблизо Корея изпрати топката във вратата на Йоел и столичани докоснаха трите точки.

Победата стана факт в последната минута, когато френският нападател Антоан Гризман получи хубаво подаване от включилия се от пейката колумбийски стрелец Джаксън Мартинес и с майсторски прехвърлящ удар преодоля Йоел.