Стоук Сити "изтрезня" след коледното избухване (видео)

След двете престижни победи над Манчестър Юнайтед и Евертън в дните около Коледа отборът на Стоук Сити преклони глава пред Уест Бромич при гостуването си в двубой от 20-ия кръг на Премиършип. "Грънчарите" отстъпиха с 1:2, с което пропуснаха възможността да задминат Ливърпул в класирането. За "Албиън" пък това е трети пореден успех над този съперник, а отборът успя също така да се отдалечи на 9 точки от опасната зона.

Победният гол падна в продължението, когато бившият защитник на Манчестър Юнайтед Джони Еванс насочи топката в мрежата след центриране по земя. Преди това Стефан Сесеньон беше открил резултата в полза на Уест Бромич в 61-ата минута, а резервата Джонатан Уолтърс беше изравнил в 81-ата минута. Две минути по-късно Джеф Камерън от състава на Сити беше изгонен с директен червен картон, което наклони везните в полза на съперника. По подобен начин - след два червени картона за играчи на Стоук, Уест Бромич спечели и при гостуването си срещу същия противник по-рано през сезона.

Отборът на Марк Хюз доминираше през първото полувреме днес, но най-чистото положение беше пропуснато от Дарън Флетчър от състава на домакините в 42-ата минута, когато шотландецът шутира в аут от около 15 метра.

След почивката Джердан Шакири изпусна от добра възможност в 52-ата минута, дошла след хитро подаване на Марко Арнаутович.

Така се стигна до 61-ата минута, когато Сесеньон закова кълбото под гредата с топовен изстрел и зарадва феновете на "Дъ Хоутърнс".

В 70-ата минута Арнаутович на свой ред не съумя да реализира след пас на Шакири и домакините си отдъхнаха.

Десетина минути след това обаче Стоук заслужено стигна до изравняването, макар и с нередовен гол. Уолтърс засече точно центриране на Хоселу, но секунди по-рано при атаката голмайсторът се намираше в засада, която страничният рефер закъсня да види и по този начин не маркира.

Гостите обаче останаха с 10 души 120 секунди след попадението, след като Джеф Камерън се ядоса от провокация на Клаудио Якоб и го удари без топка.

Логично в оставащите минути играта се пренесе в наказателното поле на "червено-белите" и след няколко мелета дойде мигът на Еванс, който заби победния гол за 2:1.

В следващия кръг момчетата на Тони Пулис ще гостуват на Челси в Лондон, а Стоук очаква Норич на "Британия Стейдиъм".