Стоук Сити се промъкна напред с подвита опашка (видео)

Елитният Стоук Сити прескочи много трудно третия кръг на турнира за Купата на Англия след измъчена победа над третодивизионния Донкастър Роувърс с 2:1 като гост. "Грънчарите" извадиха голям късмет, защото в заключителните минути домакините пропуснаха три чисти положения, а веднъж удариха и греда. Водени от сина на Алекс Дъргюсън - Дарън Фъргюсън, играчите на Роувърс изненадаха с това, че показаха по-добра физическа издръжливост и в края бяха натикали съперника си в неговата половина.

Преди това Сити доминираше и пропусна много по-рано да си гарантира успеха. Гостите откриха още в 15-ата минута, когато Питър Крауч засече в мрежата центриране на Хоселу. При тази ситуация обаче имаше засада, но съдиите не я маркираха.

Заемащият 12-о място в Първа лига състав изравни десет минути по-късно. Тогава Люк Маккълоу премина през няколко футболисти в черен екип и подаде на Нейтън Тайсън, който се нуждаеше от два изстрела, за да насочи кълбото зад гърба на вратаря.

Футболистите на Марк Хюз си върнаха преднината в 57-ата минута след грешка на вратаря на Донкастър, който не успя да изрита добре топката. Тя попадна в Джонатан Уолтърс, който я заби неспасяемо в ъгъла за 1:2. Секунди по-рано Крауч беше направил пропуска на мача, след като от 2-3 метра не успя да уцели вратата. След това и Уолтърс пропусна на празна врата, а неточен мерник показа още Марко ван Хинкел.

Последните около 15 минути с продължението се играха пред вратата на Стоук. Анди Бътлър обаче веднъж удари греда, а след това с Тайсън направиха по един фрапантен пропуск. В 96-ата минута дори вратарят на Роувърс се включи за изпълнението на корнер, но късметът пак беше на страната на отбора от Премиършип.

ДОНКАСТЪР РОУВЪРС - СТОУК СИТИ 1:2
0:1 Питър Крауч (15)
1:1 Нейтън Тайсън (25)
1:2 Джонатан Уолтърс (57)