Юнайтед подари на феновете си четвърта поредна загуба, Ван Гаал вече се насочва към изхода (видео)

Манчестър Юнайтед записа трета поредна загуба в Премиър лийг и четвърто поражение поред във всички турнири, след като отстъпи с 0:2 от Стоук Сити на "Британия Стейдиъм". Селекцията на Луис ван Гаал изигра много слаб двубой и заслужено загуби, а бъдещето на холандеца изглежда все по-несигурно, като според повечето източници той ще бъде уволнен след това поражение. Част от феновете на "червените дяволи" дори демонстрираха още на "Британия Стейдиъм" желанието си Ван Гаал да бъде заменен от Жозе Моуриньо.

Иначе Боян Къркич (19') и Марко Арнаутович (26') се разписаха за "грънчарите", а Джак Бътланд се намеси решаващо в ситуациите, в които апатичните нападатели на Юнайтед имаха шанс за гол. Стоук изигра много силен мач и заслужено взе трите точки.

Капитанът на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни изненадващо бе оставен на скамейката за началото. На върха на атаката започна Антони Марсиал, а зад него действаха Мемфис Депай, Маруан Фелаини и Хуан Мата. Андер Ерера също получи титулярно място за днес.

Марк Хюз заложи на доста офанзивни играчи - Боян Къркич, Марко Арнаутович, Ибрахим Афелай и Джердан Шакири стартираха срещу "червените дяволи".

В осмата минута Арнаутович върна с крак към Бътланд, стражът не успя да си спре добре топката и Марсиал почти се пребори за нея, но в крайна сметка отбраната на "грънчарите" се справи и изчисти, а атаката завърши с точен, но безопасен удар на Ерера. Домакините отговориха с коварен шут от фаул на Арнаутович, след който топката премина встрани. Ново статично положение пред вратата на Де Хеа, в 15-ата минута, създаде хаос в отбраната на Юнайтед, но Йънг блокира опасния изстрел на Афелай.

В 19-ата минута Мемфис Депай сгреши фатално в отбрана, като се опита да върне с глава една топката към Де Хеа, но вместо това изведе Глен Джонсън, който намери Къркич фронтално на вратата. Нападателят не сгреши от няколко метра - 1:0. В 26-ата минута Арнаутович удвои след страхотен изстрел от дъгата на наказателното поле. Преди това Къркич изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в стената и стигна до австриеца, който препарира Де Хеа.

Десетина минути след това Арнаутович пропусна да направи преднината на Стоук класическа, след като бе изведен от Къркич очи в очи с Деа Хеа, но не успя да нанесе точен удар.

Ван Гаал реши да замени на почивката разочаровалия Депай с Уейн Рууни. Гостите заиграха по-активно второто полувреме и в 64-ата минута Фелаини пропусна най-чистата възможност за "червените дяволи" до този момент. Рууни проби отдясно и върна към белгиеца, който стреля от няколко метра, но топката бе в обсега на Бътланд, който изби с една ръка. До края Де Хеа спаси два опасни удари на Боян, докато Бътланд лиши Марсиал и Мата от възможността да намалят резултата.

Това бе седми пореден мач във всички турнири без победа за Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" са на шеста позиция с 29 точки. Стоук Сити има три по-малко.