Селта и Алавес продължават за Купата на Краля

Отборът на Селта се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля след нова минимална победа над Мурсия. Галисийци се наложиха с 1:0 на "Балаидос" и продължават в следващата фаза с общ резултат 2:0. Единственият гол в мача бе дело на Марсело Диас в 30-ата минута.

Друг тим от Примера - Алавес, също си осигури място сред осминафиналистите. Съставът на Маурисио Пелегрино за втори път разгроми с 3:0 Химнастик. Всички голове паднаха още до почивката, а техни автори станаха Едгар Мендес, Рубен Сабрино (от дузпа) и Дани Торес. Гостите от тарагона играха цял час с човек по-малко след червен картон на Отар Какабадзе.

СЕЛТА - АЛАВЕС 1:0
1:0 М. Диас (30)

* Селта продължава с общ резултат 2:0

АЛАВЕС - ХИМНАСТИК 3:0
1:0 Е. Мендес (12)
2:0 Р. Собрино (31) д.
3:0 Д. Торес (40)

* Алавес продължава с общ резултат 6:0