Ла Коруня се спаси в последната минута (видео)

Отборът на Депортиво Ла Коруня навакса пасив от два гола и стигна до 2:2 в домакинството си на Алавес от осминафиналите в турнира за Купата на Краля. Галисийци се събудиха в последния четвърт час, когато с голове на Бруно Гама и Хоселу избегнаха поражението. Въпреки това, равенството на "Риасор" дава известно предимство на Алавес преди реванша.

Кристиан Сантос изведе гостите напред в 3-ата минута. Нападателят овладя на гърди центриране от левия фланг, след което технично насочи топката във вратата, пазена от Рубен. В края на полувремето Педро Москера извърши нарушение в наказателното поле и Едгар Мендес превърна дузпата в гол за 0:2.

В 74-ата минута Бруно Гама премина няколко защитници на Алавес и с удар между краката на вратаря Адриан Ортола върна надеждите на Ла Коруня. В последните секунди Хоселу беше точен с глава от малкото наказателното поле и зарадва феновете на домакините.