Леверкузен отново не победи (видео)

И в последния си мач за 2016 година Байер (Леверкузен) разочарова. Отборът на Роджер Шмит стигна само до точка при гостуването си на Кьолн - 1:1, и изостава все повече от лидерите в Бундеслигата. Антони Модест откри за Кьолн, но в края на първото полувреме Вендел изравни. След почивката и двата тима пропуснаха по няколко добри възможности да грабнат победата.

Представянето на Кьолн от началото на сезона изненада мнозина. Отборът допусна само 3 загуби и можеше да се похвали с третата най-здрава защита. На другия полюс бе формата на Леверкузен. Преди днешния мач "аспирините" изоставаха с 4 точки от тима на Петер Щьогер и имаха отрицателна голова разлика, а преди няколко дни се изложиха на собствен терен срещу Инголщат 04 и отстъпиха с 1:2.

В началните минути двубоят на "Райн Енерги Щадион" беше равностоен, но защитата на гостите на няколко пъти беше на път да сгреши фатално. Кьолн имаше ясен план на действие и с повече агресия в средата на терена спираше техничните футболисти на Байер. В 21-ата минута Хакан Чалханоолу беше пресиран и загуби топката, последва бърза контра и центриране на Фредерик Сьоренсен, след което Модест майсторски отклони топката във вратата.

Полученият гол накара гостите да поемат повече рискове. Байер вече бе отборът, който владееше средата на терена и стреляше от всякакви позиции. В 44-ата минута Кай Хавертц подаде на Вендел и левият бек на "аспирините" технично пусна топката покрай Томас Кеслер за 1:1.

През второто полувреме Леверкузен показа желание да стигне до пълен обрат, но сериозните голови положения бяха малко. Домакините изглеждаха доволни от равенството и постигнаха целта си. "Козлите" ще посрещнат новата година на 7-о място с 25 точки.