371 дни по-късно: Вердер и Кьолн с познат резултат (видео)

Отборите на Вердер (Бремен) и Кьолн не успяха да излъчат победител в трети пореден сблъсък помежду си в Бундеслигата. Точно както и при последната си среща на терена на “Везерщадион”, която бе преди 371 дни, на 12 декември 2015 година, двата тима си поделиха по точка, а по-интересното е, че го сториха при същия резултат - 1:1.

Така гостите продължиха неубедителната си серия и нямат победа вече четири кръга, като за този период са спечелили само три точки. Формата на домакините е далеч по-добра и в последните си четири двубоя Вердер няма загуба и е събрал актив от осем точки.

Първото попадение бе на сметката на Кьолн, но не бе дело на обичайния заподозрян Антони Модест. В 28-ата минута именно той шутира към пазената от Ярослав Дробни врата, но стражът на домакините отрази удара му, след което топката попадна в Артьомс Рудневс, който нямаше проблем да я прати в мрежата за 0:1. Пет минути преди края на първото полувреме дойде и изравнителния гол за бременския тим, който бе дело на младата надежда Серж Гнабри. 21-годишният нападател отбеляза с шут от сериозна дистанция, но това се случи и с известно съдействие на Томас Кеслер, който подцени ситуацията, а топката се оказа във вратата му - 1:1.

Равенството качи Вердер на пет точки от зоната на изпадащите - до петнадесета позиция с общо 15 спечелени пункта. Кьолн пък е на седмо място, точно зад последната позиция, даваща право на участие в евротурнирите и има 24 точки.