Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Леверкузен развали добрите впечатления (видео)

Байер (Леверкузен) ще играе на осминафиналите в Шампионската лига, но развали добрите впечатления с нова издънка в Бундеслигата, заради която остава чак на девето място. В последното си домакинство за годината "аспирините" загубиха с 1:2 от Инголщат 04, който до днес беше сред изпадащите.

Тимът от Бавария надигра тотално своя съперник и можеше да му вкара още поне толкова голове. Гостите бяха улеснени и от глупостта на Чарлес Арангис, който още в 49-ата минута беше изгонен за два жълти картона.

Байер обаче си беше неузнаваемо слаб и преди това, като само за първото полувреме футболистите на Инголщат 04 бяха стреляли девет пъти в очертанията на врататата. Един от тези удари - на Алфредо Моралес в 26-ата минута, се оказа неспасяем за Бернд Лено.

Леверкузен изравни противно на случващото се на терена в 63-ата минута, когато точен беше Адмир Мехмеди. Логиката обаче се възцари десет минути по-късно, когато Алмог Коен вкара за 2:1. Гостите пропуснаха още голове чрез Сони Кител и Марсел Тисеран.

Байер приключва полусезона с гостуване на Кьолн в сряда, а пак тогава "04" са домакини на новака Фрайбург.