Рубен Кастро отново герой за Бетис (видео)

Ветеранът Рубен Кастро още веднъж доказа, че е сърцето и душата на настоящия тим на Бетис. Опитният нападател вкара единствения гол за победата с 1:0 над Атлетик Билбао, която отдалечи "зелено-белите" от опасната зона в класирането. Баските пък пропуснаха добра възможност с три точки да настигнат регионалния си съперник Реал Сосиедад.

Мачът на "Бенито Вийямарин" бе доста оспорван, но домакините показаха повече воля и зарадваха привържениците си с много ценен успех. Попадението на кастро падна в 18-ата минута след комбинация с Антонио Санабрия. Двамата си размениха пасове в наказателното поле и капитанът на севилци стреля точно с левия крак. Малко преди това Ариц Адурис пропусна от чиста позиция за гостите от Билбао.

През второто полувреме инициативата бе на страната на гостите, но повечето техни атаки завършваха с центрирания, които снажните защитници на Бетис успяваха да изчистят. В крайна сметка Атлетик допусна шестата си загуба за сезона и остана на 7-о място.