Бетис и Селта си вкараха 6 гола за обяд (видео)

Отборите на Бетис и Селта направиха 3:3 в голов трилър от 14-ия кръг на Ла Лига, игран на обяд в южната част на Севиля. За домакините се разписаха Рубен Кастро (41-дузпа), Антонио Санабрия (53) и Херман Пецейя (73). За тима на Едуардо Берицо на два пъти се отбеляза Яго Аспас (14 и 62), а Факундо Ронкалия донесе точката в края (85).

Гостите от "Балаидос" наложиха териториален контрол в началото на срещата. По-добрата игра им донесе гол след четвърт час. Защитата на андалусците се представи потресаващо слабо в 14-ата минута. Първо Тео Бонгонда центрира, топката премина през цялата защита, за да се озове на другия фланг в Даниел Вас. Халфът също центрира, всички бранители отново бяха преодолени и Аспас отбеляза на далечната греда - 0:1. В 37-ата Рубен Кастро пропусна от изгодна позиция след центриране отляво на Антонио Санабрия. В 40-ата Андреу Фонтас фаулира Петрос и Кастро отбеляза дузпата за 1:1.

След почивката мачът се оживи още повече. В 47-ата минута Рубен Кастро нацели греда. В 53-ата Кастро подаде към Санабрия, той преодоля вратаря и отбеляза - 2:1. В 61-ата звездата на "небесносините" Аспас изравни. След дълъг пас на Бонгонда бившият нападател на Ливърпул изкочи сам срещу вратаря и не сбърка - 2:2. В 73-ата дойде ред за нов гол във вратата на Рубен Бланко. Херман Пецейя разстреля вратаря след удар с глава. Три минути по-късно Риза Дурмиши проби отляво и достави топката за Кастро, който обаче не успя да стреля. В 79-ата и резервата Хоакин имаше възможност за гол, но Бланко се намеси.

В 85-ата Факундо Ронкалия направи зрелището още по-голямо след изравнителен гол за 3:3. Антонио Адан нямаше какво да направи след удара с глава на защитника. В последните секунди Петрос беше изгонен за втори жълт картон.

Снимка: Marca