Минимална, но ценна победа за Алавес (видео)

Отборът на Алавес продължава изкачването си в класирането след 4-и пореден мач без загуба. Новаците в Примера надвиха с 1:0 гостуващия Бетис и вече са на 12-о място в подреждането. Точен в 58-ата минута беше Дейверсон.

Бетис постигна ценен успех над Атлетик Билбао в миналия кръг, но не успя да се противопостави на твърдата игра на домакините. Първото положение за гол се откри пред Виктор Камараса, но халфът на Алавес стреля неточно. До почивката пропуски направиха още Ибай Гомес и Дейверсон, който с ножичен удар прати топката покрай вратата.

В началото на втората част лидерът на Бетис Рубен Кастро излезе сам срещу Фернандо Пачеко, но не успя да го преодолее. В 58-ата минута Гайска Токеро пусна проницателен пас към Дейверсон и бразилецът с едно докосване вкара гола на победата за Алавес.