Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Краснодар не надгради върху победата над Зенит (видео)

В един от най-любопитните мачове от 16-ия кръг на руската Премиер лига Терек надви с 2:1 Краснодар. По този начин тимът от Грозни изскочи на 4-о място в класирането и потвърди амбициите си да се пребори за участие в Лига Европа. Факундо Пирис и Георге Грозав дадоха солиден аванс на домакините до почивката, а през второто полувреме Вилкер Анхел си вкара автогол, но той не се оказа фатален за Терек.

Краснодар навлезе в много силна форма в последните седмици, а черешката на тортата в изявите на "биковете" бе драматичният успех с 2:1 над Зенит, дошъл с два гола в добавеното време. Логично, авторът на победното попадение срещу питерци Торнике Окриашвили започна като титуляр в предни позиции, а компания  му правеха Марат Измайлов и водачът при стрелците в Премиер лигата Фьодор Смолов.
Терек се намираше на 2 точки зад днешния си съперник, а евентуална победа можеше да го изкачи на 4-ото място. Отборът от Грозни не се разписа нито веднъж в предишните си два мача и наставникът Рашид Рахимов се надяваше Беким Балай отново да започне да бележи. Албанският национал водеше атаката на домакините, подкрепян от Адилсон Варкен, Резуиан Мирзов и Георге Грозав.

Терек изигра много силно полувреме и наказа разсенята игра на гостите. В 25-ата минута Факундо Пирис откри резултата с едно от редките си попадения. Уругваецът простреля Станислав Крицюк с глава след центриране от корнер на Грозав и лоша намеса на Куаси Ебуе, който не можа да го блокира. Само 8 минути по-късно защитата на Краснодар отново се провали. Дмитрий Торбинский позволи дълъг диагонален пас на Милад Мохамади да стигне до Грозав, румънецът напредна и с диагонален изстрел покачи на 2:0.
С началото на втората част в игра за гостите се появи бившият футболист на Левски Жоао Жоазиньо, който замени Марат Измайлов. Именно бразилецът бе в основата на връщането на интригата. В 72-ата минута той центрира от фаул, а Анхел не се ориентира добре и прати топката в собствената си врата.

В оставащото време Краснодар не можа да се добере поне до равенство и допусна пета загуба за сезона. Отборът на Игор Шалимов има 27 точки, а Терек събра 28 и измести "биковете" от 4-ата позиция.