Ница не излетя без Балотели, късметът помогна на Краснодар (видео)

Без контузения Марио Балотели лидерът във френския елит Ница загуби всички шансове за класиране на 1/16-финалите в Лига Европа, след като допусна четвърта загуба от пет мача в Група "I". Този път "орлите" не намериха сили да се противопоставят на Шалке 04 и инкасираха поражение с 0:2 в Гелзенкирхен. По този начин те остават последни в групата. В другия мач Краснодар с малко късмет измъкна 1:1 вкъщи срещу Ред Бул (Залцбург) и ще последва германците в следващия кръг.

Нападателят на Ница Анастасиос Донис стреля в гредата в 13-ата минута, а в ответната атака Йевхен Коноплянка реализира за Шалке 04. После домакините не допуснаха изненада и малко преди края Денис Аого реализира за 2:0 от дузпа. Преди това дебютантът в редиците на "миньорите" Фабиан Реезе също удари греда. За германците първо участие записа и 19-годишният нападател Бернард Текпетей, който обаче в края получи червен картон.

Доста по-драматично беше в Краснодар, където местният тим беше надигран от Ред Бул, но съумя да стигне до скъпоценното 1:1, с което си гарантира второто място. Австрийците пропуснаха няколко положения, веднъж удариха и греда, но все пак в 37-ата минута излязоха напред чрез Мунас Дабур. Руският състав обаче се докопа до точката чрез национала Фьодор Смолов в 85-ата минута. Така Краснодар събра три точки повече от Залцбург, но има предимство в преките двубои и затова вече празнува.

В последния кръг на 8 декември Ница приема руснаците, а Ред Бул очаква Шалке 04.

ШАЛКЕ 04 - НИЦА 2:0
1:0 Коноплянка (14)
2:0 Аого (80-дузпа)