Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Торино се мъчи 90 минути и вкара 4 гола в продълженията (видео)

Втородивизионният Пиза стигна до продължения в мача срещу Торино от 1/16-финалите за Купата на Италия, но в тях рухна и загуби с 0:4. Точни за домакините бяха Адем Ляич, Макси Лопес, Лукас Бойе и Андреа Белоти. В следващия кръг съперник на "биковете" ще е Милан.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите на самолетната катастрофа в Колумбия, при която загинаха почти всички футболисти на бразилския Чапекоензе. Играчите на Торино излязоха с черни ленти в знак на почит към жертвите. При подобен инцидент през 1949 година загинаха футболистите от най-славния тим в ситорията на Торо.

Пиза хвърли много усилия в защита, но в 74-ата минута остана с човек по-малко, след като Андреа Ладзари се контузи, а старши треньорът Дженаро Гатузо вече бе извършил и трите си смени. До края на редовното време макси Лопес уцели гредата, но в продълженията Торино се развихри и разгроми уморения си съперник.

ТОРИНО - ПИЗА 0:0, 4:0 след прод.
1:0 А. Ляич (93)
2:0 М. Лопес (111)
3:0 Л. Бойе (113)
4:0 А. Белоти (117)