Яго Фалке продължи отличното представяне на Торо

Тимът на Торино записа трети пореден успех в Серия "А", като се залепи за челните места в класирането. "Биковете" надвиха трудно с 2:1 Киево в мач от 14-ия кръг на калчото, като герой на "Олимпико" в Торино стана Яго Фалке. Техничарият отбеляза и двете попадения за играчите на Синиша Михайлович. Бившият футболист на Рома стори това в рамките на 180 секунди, като първо даде аванс на Торо в 35-ата минута, а в 38-ата минута удвои. Испанецът вече има седем попадения през този сезон и шест гола в последните пет мача пред своите тифози.

Втората част "виненочервените" бяха близо до трети гол, но пропуснаха своята възможност. Така в 85-ата минута Роберто Инглезе намали. Резервата на гостите секунди по-рано бе спрян от Джо Харт.

Последните минути заради червен картон на Фабрицио Качаторе, "летящите магаренца" останаха с човек по-малко, което им попречи да стигнат до равенството.
Третата поредна победа изкачи Торо на пето място с 25 точки, като е само на една от Рома и Милан, които са на второ място. Тимът от Верона остана с 18 точки.