Жоазиньо откри головата си сметка в Русия (видео)

Бившият футболист на Левски Жоао Жоазиньо реализира първия си гол за Краснодар през новия сезон в руския елит. Бразилецът вкара последния гол при домакинската победа с 3:0 над Урал в мач от 14-ия кръг. Той беше точен в 74-ата минута в ситуация едно на едно с вратаря.

С този успех "биковете" отново се доближиха на точка зад третия ЦСКА (Москва). Макар победата да беше повече от очаквана, имайки предвид слабата форма на Урал, тя не дойде никак лесно. Гостите удържаха нулевото равенство чак до средата на второто полувреме. Чак тогава Юрий Газинский намери пътя към мрежата, а в 71-ата минута националът Фьодор Смолов направи 2:0, след което вече Жо довърши съперника.

През идната седмица на Краснодар предстои важно домакинство на Ред Бул (Залцбург) в Лига Европа, като победа ще гарантира излизането на тима от групата.