Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 4:2

Монтана удари Марек в Дупница (видео)

Волейболистите на Монтана продължават с отличното си представяне от началото на сезона в Суперлигата. Воденият от треньора Даниел Пеев тим записа втора поредна и общо 4-а победа в шампионата, след като надделя като гост на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:17, 25:21, 22:25, 25:19) в мач от 5-ия кръг, игран тази вечер пред над 500 зрители в спортната зала на Дупница.

По този начин монтанчани се изкачиха на 2-о място във временното класиране с 13 точки след 4 победи и 1 загуба, но преди останалите срещи от кръга. Марек е 9-и с 5 точки след 2 победи и 3 загуби. В следващия 6-и кръг Монтана е домакин на непобедения лидер до момента Пирин (Разлог), а дупничани гостуват на Черно море (Варна). И двете срещи са в петък (18 ноември) от 18,00 часа.

За домакините от Марек не игра младият разпределител Константин Нечев, който е контузен и пропусна мача. На негово място игра Светослав Станков. В състава, обаче, бе новото попълнение на тима – угандийския диагонал Окелло Дауди.

Волейболистите на Монтана започнаха ударно и спечелиха първия гейм без особени затруднения с 25:17. През втората част домакините посъбраха сили и затрудниха съперниците си, но минавайки през 10:10 и 15:15, в крайна сметка се предадоха и монтанчани спечелиха с 25:21. Все пак, дупничани взеха гейм, а това стана в третата част след 25:22. Разпределителят на Монтана Любомир Агонцев получи контузия в този гейм, а това разтрои играта на отбора. Иван Латунов също имаше проблеми. Силите на Марек не им стигнаха и те се пречупиха в четвъртата част - 25:19 и 3:1 за Монтана.

Трима волейболисти на Монтана станаха най-полезни за победата с по 14 точки - Златко Кьосев (2 аса, 43% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане), Александър Симеонов (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) и Иван Латунов (7 блока!!! и 58% ефективност в атака). За домакините от Марек новото попълнение Окелло Дауди завърши със 17 точки (2 блока, 2 аса и 31% ефективност в атака).

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - МОНТАНА 1:3 (17:25, 21:25, 25:22, 19:25)
МАРЕК: Светослав Станков 1, Окелло Дауди 17, Станислав Величков 6, Ангел Велков 7, Венцислав Трифонов, 12 Борислав Апостолов 9 - Христо Колев-либеро 1 (Михаил Цветанов 9, Димитър Дулчев, Димитров 2, Георги Михайлов-либеро)
Старши-треньор: Найден Найденов
МОНТАНА: Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 13, Александър Симеонов 14, Златко Кьосев 14, Иван Латунов 14, Николай Къртев 6 - Добромир Иванов-либеро (Делчо Раев, Георги Михалев)
Старши-треньор: Даниел Пеев.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)