Левски с измъчена трета победа в Суперлигата (СНИМКИ + ВИДЕО)

Волейболният отбор на Левски записа трета победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Петър Шопов се наложиха много трудно и драматично над Черно море (Варна) с 3:2 (25:13, 18:25, 25:19, 24:26, 15:10) в последния мач от 5-ия кръг. Срещата се игра пред едва около 250 зрители в зала "Булстрад Арена" в Русе.

Така двата тима запазиха местата си във временното класиране. "Сините" са 5-и с 8 точки след 3 победи и 2 загуби, а Черно море остана на 6-о място със 7 точки след 2 победи и 3 загуби.

В следващия 6-и кръг Левски играе срещу "вечния" си съперник ЦСКА, който е непобеден до сега, докато варненци са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са в петък (18 ноември) съответно от 18,30 и 18,00 часа.

"Сините" започнаха силно и взеха първия гейм с разгромното 25:13. Черно море успяха да отговорят веднага, започнаха по-добре втората част, водеха през цялото време и изравниха геймовете след 25:18. В третия гейм Левски отново взе нещата в свои ръце и дръпна след 25:19. В края на четвъртата част, когато изглеждаше, че мачът ще приключи, Черно море стопи изоставане от 4 точки при 22:18, след което прати мача в тайбрек след 26:24. В петия решителен гейм Левски показа по-голям характер и желание за победа и го спечели с 15:10, а с това и мача с 3:2.

Симеон Александров бе най-резултатен за Левски с 21 точки (1 ас), Теодор Богданов и Спас Байрев добавиха по 18 за успеха като Богданов записа 10 блокади и 1 ас.

За тима на Черно море Норман Недков също завърши с 21 точки (2 аса, 1 блокада).

ЛЕВСКИ (СОФИЯ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:2 (25:13, 18:25, 25:19, 24:26, 15:10)