Азерите отнесоха много бой в Белфаст (видео)

Азербайджан стартира световните квалификации със 7 точки от първите си три мача и в нито един от тях не допусна гол, но при гостуването си на Северна Ирландия регистрира разгромно поражение с 0:4. След тази победа домакините се изравниха по точки с днешния си съперник и излязоха на второ място в група "С", след големия фаворит Германия.

Проливният дъжд на "Уиндзор Парк" направи условията перфектни за ирландците. В 27-ата минута Кайл Лафърти откри резултата, а в края на полувремето Гарет Макоули засече с глава центриране на Крис Брънт за 2:0. Останалите голове бяха дело на Конър Маклоглин и Брънт.

Във вторник Северна Ирландия прима в Белфаст Хърватия в приятелски двубой, а следващата квалификация на тима на Мартин О'Нийл е на 26 март срещу Норвегия.

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ - АЗЕРБАЙДЖАН 4:0 (2:0)
1:0 К. Лафърти (27)
2:0 Г. Макоули (40)
3:0 К. Маклоглин (66)
4:0 К. Брънт (83)