Германия върна спомените от Бело Оризонте (видео + галерия)

Очаквано световният първенец Германия не срещна никаква съпротива при гостуването си на аматьорите от Сан Марино и записа изразителна победа с 8:0 в четвъртия си мач от квалификациите за Русия 2018. Така Бундестимът продължава напред без грешка до момента, като е лидер в Група "С" с актив от 12 точки.

С три гола в дебютния си мач се отличи Серж Гнабри, два добави защитникът на Кьолн Йонас Хектор, веднъж се разписа Кевин Фоланд, веднъж и играч на домакините си вкара автогол, а преди всички точен беше капитанът Сами Кедира. Попаденията в мрежата на домакините можеха и да са над 10, след като съдиите отмениха два гола, а веднъж и Макс Майер удари греда. Така феновете на германския тим си спомниха за изразителното 7:1 над Бразилия в Бело Оризонте по време на Мондиал 2014, когато головете пак бяха в изобилие.

Сан Марино - Германия 0:8

Кедира носеше лентата, защото Мануел Нойер е контузен и не пътува за срещата. Селекционерът Йоахим Льов имаше проблеми с още травмирани футболисти, но това не се отрази на терена.

Маншафтът започна в схема само с един чист централен защитник в лицето на Матс Хумелс, а дебютантът Бенямин Хенрихс и Хектор бяха на бековете. Йошуа Кимих помагаше на Хумелс в центъра на отбраната.

Условията за игра бяха доста неприятни - непрестанен дъжд, бурен вятър и ниски температури, но германците нямаха проблем с това. Още в 7-ата минута Кедира вкара за 1:0, а след само две минути Гнабри направи 2:0 и задачата вече беше изпълнена.

Отборът на Сан Марино успя да задържи устрема на гостите за 23 минути, когато Хектор се вклини в защитата и намери мрежата за 3:0. След почивката головете започнаха да се нижят един след друг, като последователно се разписаха Гнабри, пак Хектор и отново Гнабри. В 82-ата минута звездата на домакините Матиа Стефанели сам изпрати кълбото във вратата си, а до края остана време и за резервата Фоланд също да запише името си с дебютно попадение.

В другите мачове от групата тази вечер Северна Ирландия разгроми Азербайджан с 4:0, а Чехия надви Норвегия с 2:1.

Битката се подновява през пролетта - на 26 март 2017 г., когато Бундестимът ще гостува на азерите. Иначе възпитаниците на Йоги Льов остават на лагер, защото във вторник ги очаква контрола срещу Италия в Милано.

САН МАРИНО - ГЕРМАНИЯ 0:8
0:1 Кедира (7)
0:2 Гнабри (9)
0:3 Хектор (32)
0:4 Гнабри (58)
0:5 Хектор (65)
0:6 Гнабри (76)
0:7 Стефанели (82-автогол)