Новото поколение чехи започна да блести (видео)

Две от разочарованията на световните квалификации след първите три кръга - Чехия и Норвегия, трябваше да определят кой от тях ще излезе от летаргията си. Направиха го домакините, които се наложиха с 2:1 в Прага и по този начин записаха първа победа от началото на цикъла в Група "С". Скандинавците пък вече имат три поражения и са на предпоследно място.

Успехът донесоха двама от новото поколение футболисти в селекцията на Карел Яролим. След само 11 минути игра Михал Кърменчик (23 г.) ознаменува с попадение дебюта си в първия тим. Две минути след началото на втората част пък дойде мигът и на връстника му Яромир Змърхал, който заби първия си гол за Чехия в едва второто си участие.

Още в 4-ата минута домакините стигнаха до греда, а натискът им логично се увенча с гола на Кърменчик седем минути след това. Това позволи на участниците на Евро 2016 да играят по-спокойно и да чакат нови възможности. Те се възползваха отлично от това и в 47-ата минута Боржек Дочкал хвърли перфектен пас към Змърхал за 2:0.

Тимът на Норвегия си върна шансовете чак в 86-ата минута, в която нападателят на Борнемут Джошуа Кинг намали аванса на домакините, но това беше всичко за вечерта.

В другите двубои от групата Германия разгроми Сан Марино с 8:0 като гост, а Северна Ирландия срази Азербайджан с 4:0 вкъщи.