Eмполи разклати стола на Масимо Одо

Отборът на Емполи разби с 4:0 Пескара като гост в мач от 12-ия кръг на Серия "А". Тосканците прекъснаха серията си от осем мача без победа, в които дори не успяха да вкарат едно попадение. При визитата си на "Адриатико" те вкараха три в рамките на първото полувреме. Масимо Макароне се превърна в герой с два гола. Ветеранът бе точен първо в 12-ата минута, а в 44-ата минута отново прати топката в мрежата. Между двете попадения Мануел Пучарели също бе точен в 22-ата минута. Минута преди края на срещата Рикардо Сапонара прати топката в мрежата на домакините, като им нанесе най-тежкото поражение след завръщането на отбора в елита.

До този момент пред сезона Емполи имаше отбелязани само две попадения. Головете на Макароне, Пучарели и Сапонара пък са първи за тази кампания. Интересното е, че при положение, че Емполи не се бе разписал днес, щеше да влезе в историята като първият тим, отбелязал по-малко от три гола в първите 12 срещи от Серия "А".

Играчите на Джовани Мартушиело вече имат 10 точки и дръпнаха в класирането пред "делфините", които останаха със седем. Поражението е под номер седем за играчите на Масимо Одо, който рискува да бъде уволнен след четвъртата поредна загуба на своя тим.

Пескара има едва една победа, която при това е служебна срещу Сасуоло, тъй като тимът на Еузебио ди Франческо бе използвал неправилно играч и на терена постигна победа с 2:1

Успехът на Емполи е първи на тима от 12 септември, когато надви друг кандидат за изпадане Кротоне с 2:1.