Рома загуби точки срещу немощен слабак (видео)

Един от основните преследвачи на Ювентус - Рома, направи грешна стъпка в 11-ия кръг на Серия "А". "Джалоросите" от Вечния град гостуваха на Емполи и двубоят приключи без голове - 0:0. Емполи регистрира антирекорд, като в осми пореден мач в италианското първенство не успява да отбележи гол в противниковата врата. Емполи има реализирани едва 2 гола за 11 мача дотук в шампионата.

В първите пет минути футболистите на Лучано Спалети имаха две много добри възможности да вкарат гол във вратата на Емполи. Това обаче не се случи. Във втората минута полският вратар Лукаш Скорупски, който играе в Емполи под наем именно от Рома, спаси удар с глава на Един Джеко. Три минути по-късно Скорупски направи ново отлично спасяване, този път след изстрел на Мохамед Салах.

Рома бе далеч по-активният тим на терена, но "джалоросите" така и не стигаха до стопроцентови положения за гол. В 34-ата минута Стефан Ел Шаарауи стреля опасно след заучено положение, но топката излезе в корнер, след като се отби от тялото на бранител на Емполи.

В 40-ата минута Мануел Паскуал отправи много хубав изстрел от фаул и топката профуча опасно близо до вратата на Войчех Шчесни. Това бе и моментът, в който домакините, разчитащи предимно на дефанзивни действия, бяха най-близо до гол във вратата на столичани през първото полувреме.

Картината не се промени и след почивката, макар че домакините по-често показваха зъби. Играчите на Рома атакуваха по-често, но нямаха идея как да преодолеят защитата на Емполи. В 67-ата минута пък имаше напрегнат момент пред вратата на Шчесни. Ветеранът Алберто Джилардино падна в наказателното поле на "вълците" след съприкосновение с Федерико Фасио. Реферът Марко Ди Бело обаче прецени, че няма основание да посочи бялата точка в тази ситуация.

В 80-ата минута появилият се след почивката в състава на Емполи ветеран Масимо Макароне направи много сериозен пропуск. Той не успя да се възползва от неразбирателство в отбраната на Рома и стреля неточно от съвсем близко разстояние.

Гостите всячески търсеха гола, но така и не успяха да поразят вратата на непробиваемия тази вечер Скорупски. В добавеното време Стефан Ел Шаарауи беше много близо до това да се превърне в герой за Рома, но шутът му от въздуха бе отразен от Скорупски.

Зрителите на "Карло Кастелани" така и не видяха попадение днес и "вълците" загубиха две ценни точки в борбата за Скудетото. Рома в момента е с 23 на втората позиция в подреждането, на 4 зад лидера Ювентус. Емполи пък се намира на 18-ата позиция със 7 точки.