10 "грифони" не се дадоха на Емполи

Отборът на Дженоа демонстрира голям характер и стигна до равенството 0:0 в домакинството на Емполи, след като игра 60 минута с човек по-малко. Дарко Лазович бе изгонен в 34-ата минута за втори жълт картон. Първата част бе доста скучна, а двата тима затвърдиха тендецията, че отбелязват малко попадения преди почивката. От началото на сезона тосканците имат едно попадение през първите 45 минути, докато "грифоните" все още не са се разписвали.

Втората част домакините бяха затворени и действаха на контраатака, като дори пропуснаха да спечелят трите точки. Алберто Джилардино и компания пък трудно намираха пространства в сгъстената защита на Иван Юрич, който също бе изгонен в края.

Дженоа има 13 точки след четвъртото си равенство от осем кръга, а Емполи вече пет мача няма победа и с актив от пет точки е на 19-то място.