Грузинец върна усмивките в Емполи

Нападателят на Емполи Леван Мчелидзе се отпуши и донесе първа победа на тима си на стадион "Карло Кастелани" от 14 септември. Грузинският футболист вкара двата гола за успеха с 2:0 над Каляри от 17-ия кръг на Серия "А". 26-годишният играч бе точен в 8-ата минута и 72-ата минута. Интересното е, че това бяха неговите първи попадения от май 2015 година. Тогава той се разписа два пъти във вратата на Интер, но след това в продължение на 18 мача не бе вкарвал гол в калчото. Девет минути преди края на срещата гостите изпуснаха дузпа. Вратарят Лукаш Скорупски спаси изстрела на Жоао Педро, който се появи на терена в 69-ата минута.

Тимът от Тоскана прекъсна серията си от шест мача без победа на "Кастелани", както и серията от четири мача без успех в първенството. "Сините" вече имат актив от 14 точки, но останаха на 17-то място. Отборът от Сардиния пък остана с 20 точки след шестата си загуба далеч от " Сант'Елия" и общо девета за този сезон.