Фалкао съсипа ЦСКА Москва (видео)

След няколко контузии, които провалиха кариерата му в Челси и Манчестър Юнайтед, Радамел Фалкао показа, че още е рано да бъде отписван. Колумбиецът заби два гола във вратата на ЦСКА (Москва) за победата на Монако с 3:0 в двубой от 4-ия кръг в група "Е" на Шампионската лига. Успехът запази първото място на френския тим, който е много близо до класиране за осминафиналите. Въпреки загубата, ЦСКА също има теоретични шансове да продължи напред, но само ако спечели оставащите си два мача.

Георги Миланов се появи като резерва за руския тим. Родният национал замени Зоран Тошич в 71-ата минута. Всички попадения на стадион "Луи II"паднаха още до почивката, а освен Фалкао се разписа и Валер Жермен.

Въпреки очакванията да започне от първата минута, Миланов бе оставен на пейката от Леонид Слуцкий. Вместо него в титулярния състав се появи Бибрас Натхо, който действаше като дефанзивен халф, заедно с Понтус Вернблум. Изненадващо, на върха на атаката започна Карлос Страндберг за сметка на Ласина Траоре, който е преотстъпен на ЦСКА именно от Монако и вкара гола втв вратата на монегаските в Москва. В центъра на защитата Алексей Березуцкий замести брат си Василий, който страда от настинка.

Радамел Фалкао поведе нападението на Монако в първия си домакински мач като титуляр в Шампионската лига за тима от Княжеството. Редом до колумбиеца играеше Валер Жермен, а по двата фланга атакуваха Бернардо Силва и Тома Льомар. В защитата пък Бенжамен Менди замени Андреа Раджи.

Преди този двубой ЦСКА беше в отчайваща форма и спечели само един от последните си 8 мача във всички турнири. Освен това, "армейците" бяха крайно неубедителни при гостуванията си в Шампионската лига - 8 загуби от 10 мача. Като добавим напрежението между Слуцкий и феновете, както и отсъствието на двамата най-креативни футболисти - Алан Дзагоев и Роман Ерьоменко, става ясно защо малцина вярваха в постигането на положителен резултат срещу Монако.

Още първите минути показаха, че московските "армейци" трудно ще се противопоставят на скоростта на домакините. Коварен удар на Фалкао излезе в аут, но в 13-ата минута нямаше кой да попречи на Валер Жермен да открие резултата. Нападателят се озова очи в очи с Игор Акинфеев след грешка в отбраната на ЦСКА, финтира стража и не сбърка. По този начин Акинфеев продължи кошмарната си серия и допусна гол в 41-и пореден мач в Шампионската лига.

Попадението даде допълнително самочувствие на Монако и футболистите на Леонардо Жардим с лекота излизаха на стрелкови позиции. В 29-ата минута Менди преодоля Вернлбум и центрира към далечната греда, където дебнеше Фалкао. Колумбиецът протегна крак и вкара за 2:0, а това бе първият му гол в турнира от над 6 години. Малко по-рано Страндберг можеше да изравни, но шведът пропусна единственото чисто положение за гостите до почивката.

В 41-ата минута Фалкао напомни за най-добрите си времена. Той напредна мощно и комбинира с Жермен, който му върна топката. Последва майсторско обръщане в наказателното поле и безпощаден удар - 3:0 за Монако.

Второто полувреме се игра при доста бавно темпо, а Фалкао пропусна да направи поне хеттрик. Гостите бяха безобидни в атака, а в последните минути само добрите намеси на Игор Акинфеев попречиха на Монако да запише още по-убедителна победа.

МОНАКО - ЦСКА (МОСКВА) 3:0 (3:0)
1:0 В. Жермен (13)
2:0 Р. Фалкао (29)
3:0 Р. Фалкао (41)