ЦСКА (М) без Миланов се спъна срещу Занев и Амкар (видео)

Шампионът ЦСКА (Москва) направи нова грешна стъпка в руското първенство. В мач от 13-ия кръг "армейците" стигнаха само до 2:2 на свой терен срещу Амкар (Перм). Капитанът на Амкар Петър Занев записа 90 минути на терена днес и бе с вина за първия гол на столичани. Халфът на ЦСКА Георги Миланов не беше в групата на домакините за двубоя.

В 18-ата минута Сергей Игнашевич изведе напред "армейците" с гол от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Петър Занев срещу Марио Фернандес. Последваха силни минути за пермчани, които шокираха столичния си съперник с два гола за две минути в средата на първата част. В 25-ата минута Георгий Джикия заби топката с глава във вратата на Игор Акинфеев след центриране от ъглов удар. В 27-ата минута Михаил Костюков с удар с глава от съвсем близко разстояние даде преднина на Амкар в резултата.

В последните секунди на първото полувреме все пак "армейците" успяха да изравнят резултата. Топката попадна в Зоран Тошич, който с прецизен удар с левия крак опъна мрежата зад Александър Селихов.

В добавеното време червен картон получи Фегор Огуде от Амкар.

След този разочароващ резултат тимът на Леонид Слуцкий има само една победа в последните си шест срещи и заема четвърто място в класирането с 22 точки. Амкар е шести с 21 точки. Лидер е Спартак (Москва) с 31 точки, следван от Зенит с 28 и Терек с 24 точки.