Модест опъна нова мрежа - вкарва повече от Лева и Обамеянг (видео)

Водещият голмайстор на Бундеслигата Антони Модест направи нов силен мач за Кьолн, в който реализира два гола, с които помогна за победата с 3:0 над гостуващия Хамбургер ШФ в последната среща от 9-ия кръг. Нападателят вече има 10 попадения - с три повече от Роберт Левандовски и Пиер-Емерик Обамеянг.

А головете можеха да са и повече, тъй като през първото полувреме днес Модест пропусна дузпа, а този за 1:0 първо беше записан на негово име, но след това официалните лица го присъдиха на Зимон Цолер.

Изразителният като резултат успех обаче не дойде никак лесно и не отразява случилото се на терена в първия му един час. Отборът от Хамбург направи солидна първа част и имаше възможности за гол. В 58-ата минута обаче усилията на гостите бяха провалени от централния им нападател Боби Ууд, който беше изгонен с червен картон за удар без топка при безобидна ситуация.

Само три минути след това Цолер центрира остро в наказателното поле на останалите в намален състав "козли" и там Модест посегна, но, както се оказа по-късно, не е докоснал топката, но пък стори достатъчно, за да попречи на Рене Адлер да спаси - 1:0.

В 72-ата минута французинът излезе сам срещу вратаря, но шутира в аут.

Десет минути по-късно обаче Модест беше безкомпромисен при центриране на Марсел Рисе отдясно и вече нямаше съмнение кой е авторът на гола - 2:0. В 86-ата минута таранът пак изигра отбраната в розово след ново подаване на Рисе и отново намери мрежата - 3:0.

Освен това нападателят вкара и през седмицата в мача за Купата на Германия срещу Хофенхайм, както и срещу Херта (Берлин) в предишния кръг на Бундеслигата.

С новите три точки Кьолн се изкачи до четвърто място в класирането, а "Шпортферайн" си остава последен.