Кьолн спря Байерн, но не и Херта (видео)

Вторият в класирането в Бундеслигата Херта (Берлин) продължава да показва, че неслучайно е на това място, след като записа нова победа. Този път столичани надвиха трудно с 2:1 коравия тим на Кьолн, който до днес беше трети и нямаше поражение. По този начин съставът от Берлин се изравни с лидера Байерн (Мюнхен), който от 19:30 часа приема Борусия (Мьонхенгладбах).

Никлас Щарк заби победното попадение в 74-ата минута след статично изпълнение. В 13-ата минута Ведад Ибишевич беше точен за 1:0, но "козлите" изравниха чрез редовния си реализатор Антони Модест в 65-ата минута и бяха близо до това да повторят случилото се при визитата на Байерн по-рано през сезона. Тогава Кьолн си тръгна с точка, но днес това не се случи и защото гредата спаси Херта след удар на Зимон Цолер малко преди края.

През идната седмица Херта и Кьолн имат мачове от втория кръг на турнира за Купата на Германия, където съперници ще са им съответно Санкт Паули и Хофенхайм.