Модест и Кьолн дишат във врата на Байерн (видео)

Футболистите на Кьолн продължават да не познават вкуса на загубата от началото на сезона в Бундеслига. “Козлите” записаха седми последователен мач без поражение, печелейки у дома срещу Инголщат 04 с 2:1. Четвъртата победа на домакините дойде след много силна игра на Юя Осако и Антони Модест, които имаха директно участие и в двете попадения на своя тим, които бяха реализирани именно от френското острие. Почетното попадение за гостуващия тим пък падна в последната минута на редовното време.

28-годишният Модест затвърди перфектната си форма и в 7 мача има 7 гола и 1 асистенция.

Кьолн наложи тотално надмощие на “Райн Енерги Щадион” още от ранните минути на двубоя, но изненадващо първата по-сериозна опасност бе на сметката на гостите. Алмог Коен стреля опасно от далечна дистанция, а ударът му се отби в напречната греда в 19-ата минута. Само 10 минути по-късно Модест нанесе първия удар, реализирайки за 1:0 след пас от дълбочина на Осако, при който останаха известни съмнения за засада.

Случайно или не, второто попадение стана факт след нови 10 минути - в 39-ата. Тогава защитата на 04 не успя да се противопостави на японския бързак на Кьолн и Осако бе съборен в наказателното поле, печелейки дузпа за своите. Модест показа хладнокръвие и прати топката в долния десен ъгъл на Ориян Нийлан за 2:0.

И втората половина премина под инициативата на местния отбор, а Модест се размина с хеттрик, след като негов гол бе отменен заради отсъдена засада. Лукас Хинтерзеер все пак върна един гол от 11-метров наказателен удар в 90-ата минута за финалното 2:1, но време за нещо повече нямаше.

Кьолн има 4 победи, 3 равни и съответно 15 точки след седем изиграни двубоя, намирайки се на втора позиция, само на две точки от лидера Байерн (Мюнхен). Инголщат от своя страна е в дъното на таблицата с едва 1 точка след 1 равенство и цели 6 поражения.