Монтана стартира с чиста победа, взе гейм с 25:11 на Миньор

Отборът на Монтана започна с чиста победа във волейболната Суперлига. Тимът на Даниел Пеев се наложи с 3:0 (25:11, 25:20, 25:21) над гостуващия тим на Миньор (Перник) и донесе още един повод за празнуване на феновете в града. Срещата се игра в зала "Младост" пред около 300 зрители като преди двубоя бе честван 70-годишният юбилей на волейболния клуб на Монтана.

Домакините започнаха много силно и дадоха само 11 точки на Миньор в първата част. Във втория гейм Монтана също рано натрупа добрa преднина и я запази до края. Третият гейм бе малко по-оспорван, но и тук домакините владееха инициативата и диктуваха събитията на полето.

Най-резултатен бе диагоналът на Монтана Минчо Минчев със 17 точки (1 ас, 1 блокада), трима играчи на домакините завършиха с по 9 точки – Иван Латунов, Александър Симеонов и Николай Къртев.

За Миньор Мартин Симеонов и Костадин Стойков завършиха също с по 9 точки.

В неделя, 23 октомври,  Монтана приема Черно море, а Миньор е домакин на Арда.

МОНТАНА – МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:0 (25:11, 25:20, 25:21)