Левски стартира с обрат и 3:1 над Тетевен в Суперлигата (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Левски стартира с победа новия сезон в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Петър Шопов успяха да обърнат и да се наложат над Тетевен Волей с 3:1 (22:25, 25:23, 25:16, 26:24) в първия мач от първия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в Горна Малина.
Левски - Тетевен
Във втория кръг на Суперлигата "сините" ще гостуват на носителя на Купата и Суперкупата на България Нефтохимик 2010 (Бургас), които в момента играят с ЦСКА в София в първата си среща. Отборът на Тетевен пък ще бъде домакин на Марек Юнион Ивкони, които днес играят с шампионите от Добруджа 07 (Добрич). Двубоите са съответно в неделя (23 октомври) и в събота (22 октомври) от 18,00 часа.
Първият гейм не започна добре за "сините", които позволиха на гостите от Тетевен да диктуват играта и логично загубиха с 22:25. Загубата на първата част, обаче, само ги амбицира, като впоследствие те промениха нагласата и държанието си на полето. В следващите три части Левски бяха водещата фигура, след като стабилизираха играта си и водеха изцяло. В четвъртата част, обаче, при резултат 23:17 в тяхна полза, си помислиха, че мача е свършил и за малко не я изпуснаха. Тетевенци успяха да стопят изоставането си и даже да изравнят при 24:24. Все пак, Левски успя да измъкне гейма с 26:24 и да спечели мача с 3:1.
Новият диагонал на “сините” Гордън Люцканов заби 24 точки (1 блок, 77%ефективност в атака), а Симеон Александров добави още 21 точки (4 блока, 55% ефективност в атака, 17% перфектно и 50% позитивно посрещане). Теодор Богданов се отчете с 11 точки (3 блока, 62% ефективност в атака). Разпределителят Николай Манчев се отличи с 9 точки (1 ас, 6 блока).

Емилиян Мирчев заби 19 точки (3 блока, 46% ефективност в атака).

ЛЕВСКИ - ТЕТЕВЕН 3:1 (22:25, 25:23, 25:16, 26:24)