Гол след гол във Франкфурт (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) и Херта (Берлин) направиха атрактивно 3:3 в среща от петия кръг на Бундеслигата. Успех за един от двата тима щеше да го изравни с втория в класирането Борусия (Дортмунд). Столичани бяха много близо до това, но в добавеното време позволиха на резервата Майкъл Хектор да вкара за 3:3.

Гостите поведоха в 19-ата минута, когато Харис Сеферович препъна Валентин Щокер в наказателното поле и Ведад Ибишевич реализира отсъдения наказателен удар.

"Орлите" обаче успяха да осъществят обрат още до почивката, след като в 39-ата минута намиращият се в отлична форма Марко Фабиан прониза Руне Йорщайн за 1:1, а в заключителните секунди на полувремето капитанът Александер Майер направи 2:1 след разбъркване след корнер.

На полувремето треньорът на Херта Пал Дардай направи далновидна смяна, вкарвайки Александер Есвайн. Бившият футболист на Аугсбург не се забави и в 58-ата минута намери Ибишевич за 2:2, а след това в 65-ата минута сам заби красиво попадение за 3:2.

Финалният щурм на Айнтрахт обаче даде резултат и привлеченият от Челси Хектор раздели точките с гола си за 3:3.