Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Айнтрахт срази Инголщат като гост (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) се поздрави с втора поредна победа в Бундеслигата. В мач от междинния четвърти кръг Айнтрахт надигра с 2:0 като гост Инголщат 04. Головете отбелязаха двама защитници - Давид Абрахам (45+2) и Бастиан Очипка (50).

Още в 13-ата минута наставникът на гостите от Франкфурт Нико Ковач бе принуден да извърши смяна, тъй като Анте Ребич получи травма. Хърватският нападател отстъпи мястото си на сърбина Мият Гачинович.

В 26-ата минута капитанът на Айнтрахт Александер Майер отправи нелош удар към вратата на домакините, но Ориян Нийлан изби в корнер. Малко след това Марко Фабиан тества Нийлан с далечен шут, но стражът отново бе на мястото си. В последните секунди на първата част Харис Сеферович овладя на гърди топката в наказателното поле на Инголщат и стреля от въздуха, но топката се отби от тялото на футболист на домакините.

Секунди по-късно гостите излязоха напред в резултата. След изпълнение на ъглов удар централният бранител Давид Абрахам заби топката с глава във вратата на безпомощния Нийлан и Айнтрахт нанесе сериозен удар на съперника си във важен момент.

Пет минути след началото на второто полувреме друг защитник на Айнтрахт - Бастиан Очипка, вкара страхотен гол и доближи гостите до победата. Очипка опъна мрежата зад Нийлан с безпощаден далечен изстрел с левия крак от въздуха.

Тимът на Нико Ковач удържа удобния резултат и прибави нови три точки към актива си, като вече е с 9 и е на четвърта позиция в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга. Инголщат пък остава без победа и е само с една точка на 15-ата позиция.