Айнтрахт не се задави с "аспирините" и взе втора победа (видео)

Тимът на Айнтрахт (Франкфурт) записа втора победа за сезона в Бундеслигата, печелейки у дома срещу Байер (Леверкузен) с 2:1. Така треньорът на “орлите” Нико Ковач записа първа победа като наставник срещу отбора, в който три години като професионален футболист.

След три изиграни кръга Айнтрахт е с шест от девет възможни точки, докато Леверкузен е само с три, инкасирайки второто си поражение от началото на новия сезон.

Първото полувреме на “Комерцбанк Арена” не бе изпълнено с особено много интересни ситуации. Гостите от Леверкузен бяха по-активният тим и имаха териториален превес, но не успяха да сътворят нищо прекалено опасно пред вратата на Лукаш Храдецки. Адмир Мехмеди и Марко Фабиан размениха по един неуспешен изстрел, а за първи път топката попадна в очертанията на някоя от вратите 120 секунди преди почивката. Тогава Харис Сеферович шутира, но ударът му бе в обсега на Бернд Лено и след 45 минути голове липсваха - 0:0.

Домакините от Айнтрахт се активизираха непосредствено след подновяването на играта и това почти моментално даде резултат. Капитанът Александер Майер успя да се освободи точно за момент в наказателното поле, което се оказа напълно достатъчно, за да овладее топката и да я прати под гредата за 1:0 след 53 изиграни минути, оползотворявайки асистенция на Фабиан.

“Аспирините” не се бавиха и веднага тръгнаха напред в търсене на изравнителен гол. Попадението не закъсня и само седем минути по-късно Хавиер Ернандес завърши хладнокръвно контраатака на Байер, пращайки Храдецки на земята с отличен финт с тяло, след което вкара топката в мрежата между опеката на двама бранители - 1:1.

В 78-ата минута Марко Фабиан ознаменува прекрасната си игра с попадение. Резервите Бранимир Хъргота и Анте Ребич комбинираха добре по левия фланг на атаката, след което хърватското острие намери непокрития в малкото наказателно поле Фабиан, а той нямаше проблем да изведе своите напред - 2:1.

Три минути преди края гостуващия тим имаше шанс да отмъкне точка от Франкфурт. Тимъти Чандлър повали нахлуващия в наказателното поле Юлиан Брант, за което съдията посочи бялата точка и даде жълт картон на американския защитник. Ернандес обаче пропусна да оползотвори 11-метровия наказателен удар, стреляйки в дясната греда на Храдецки.

Във финалните секунди Фабиан имаше шанс да вкара втори гол, но не се възползва добре от суматоха пред вратата на гостите.