Не влиза и не влиза: Леверкузен профука нови точки (видео)

Участникът в Шампионската лига Байер (Леверкузен) загуби нови точки в Бундеслигата и вече е на цели 8 от лидера Байерн (Мюнхен). В домакинска среща от четвъртия кръг "аспирините" бяха преследвани от изключителен малшанс и завършиха 0:0 срещу Аугсбург, след като пропуснаха дузпа в 72-ата минута. Тогава Чарлес Арангис стреля в аут за ужас на феновете на тима, които страдаха по същия начин и в предишния кръг, когато пък в последната минута Хавиер Ернандес се провали от бялата точка и се стигна до загубата с 1:2 от Айнтрахт (Франкфурт).

Арангис направи още един голям пропуск в 43-ата минута, но върхът на всичко беше в добавеното време, когато завърналият се Щефан Кийслинг засече с глава от няколко метра, но вратарят на Аугсбург Марвин Хитц успя да спаси. Късмет нямаше и сензацията Йоел Похянпало, които в два поредни мача преди това наниза 4 попадения.

Гостите не бяха далеч и от пълен успех, но в 75-ата минута Бернд Лено показа висша класа, отразявайки изстрел на Ян Моравек от упор.