Чичарито превключи на турбо и счупи каръка (видео)

С хеттрик на Хавиер Ернандес Байер (Леверкузен) сломи Майнц 05 с 3:2 като гост и счупи каръка, който преследваше тима в последно време. Футболистите на Роджер Шмит губеха с 1:2 до средата на второто полувреме, но направиха заслужен обрат, завършен с победно попадение в последните секунди.

В предишните два кръга "аспирините" загубиха поне 3 точки, след като пропуснаха дузпи в заключителните минути. Единия път това стори точно Чичарито, а в другия се провали Чарлес Арангис. Днес обаче двамата се поправиха и Байер скъси изоставането си до отборите на върха.

В 31-ата минута Юнус Мали реализира за 1:0 на празна врата след перфектно подаване на Левин Йозтунали, но веднага след подновяването на играта Чичарито се измъкна сам срешу вратаря след пас на Арангис и равенството беше възстановено.

Интересното в този етап от срещата не беше отминало, защото в 35-ата минута Щефан Бел малко щастливо отклони кълбото в мрежата на Бернд Лено за 2:1.

Ернандес изравни за 2:2 в 67-ата минута, като и късметът беше с него, защото топката се отби в тялото на Александер Хак, колкото да направи Йонас Льосл безпомощен.

Мачът отиваше към равенство, когато в последната минута далечно подаване на Жонатан Та и грешка на защитата беше материализирано от бившия нападател на Манчестър Юнайтед за крайното 2:3.

Във вторник Леверкузен гостува на Монако в двубой от Шампионската лига, а след това идва домакински сблъсък с Борусия (Дортмунд). Майнц 05 пък го очаква първо пътуване до Азербайджан за среща с Габала в Лига Европа в четвъртък, а след това такова и до Волфсбург.