Успешно начало и за Дортмунд, Обамеянг отговори на Левандовски (видео)

Ден след гръмкото начало на Байерн (Мюнхен) - 6:0 срещу Вердер (Бремен), считаният за основен претендент на шампионите Борусия (Дортмунд) също се поздрави с успех - 2:1 срещу Майнц 05, в мач от първия кръг на Бундеслигата. Дежурният реализатор Пиер-Емерик Обамеянг вкара и двата гола, с което отговори на Роберт Левандовски, който стартира сезона с хеттрик. Попаденията на Борусия дойдоха след отлична работа на новото попълнение Андре Шюрле, който направи асистенция в 17-ата минута, а след това в 89-ата минута спечели дузпа, която съотборникът му вкара. В продължението Йошинори Муто върна напрежението върху Борусия за кратко с гол за 1:2.
"Жълто-черните" обаче не бяха достатъчно убедителни и в първия час на няколко пъти се разминаха с попадение в мрежата си. Едва в заключителната третина на мача на "Сигнал Идуна Парк" момчетата на Томас Тухел наложиха изявено превъзходство.
Срещата мина без лекуващия травма Марко Ройс, а завърналият се в клуба Марио Гьотце пропусна двубоя, защото все още не се намира в добра кондиция.
От първата минута обаче започнаха други четирима от новите попълнения - Усман Дембеле, Андре Шюрле, Себастиан Роде и Марк Бартра. 18-годишният Дембеле се понрави с активната си игра по крилата, където с лекота надбягваше опонентите си, но пък прекаляваше с индивидуалната игра. Шюрле демонстрира по-зряла игра и макар да не докосна топката толкова много, създаде проблеми за бранителите в червено и беше скритият коз. След загубения ритъм в Байерн Роде показа огромно желание да бъде ключова фигура в средата на терена, а Бартра на няколко пъти трябваше да се намесва при опасните атаки на Майнц 05 и демонстрира, че има нужната класа след ежедневни дуели с нападатели от ранга на Лионел Меси в Барселона.
Началото беше равностойно и Борусия стигна до опасно положение чак в 17-ата минута, когато удар на Обемеянг беше избит в корнер. Веднага след изпълнението му Шюрле сложи топката на главата на африканеца и резултатът беше открит - 1:0.
Футболисти от Майнц имаха своите възможности чрез Фабиан Фрай и Кристиан Клеменс, но те не успяха да реализира от много добри ситуации.
Постепенно домакините заиграха по-силно и за бившите съотборници на Тодор Неделев не оставаше време за атаки. Така се стигна до 89-ата минута, когато Шюрле се устреми към наказателното поле, където беше съборен от Карим Онисиво и Обамеянг заби отсъдения наказателен удар.
Всичко изглеждаше решено, но във втората минута на продължението резервите Пабло де Бласис и Мути комбинираха, за да може японският нападател да порази мрежата на Роман Бюрки. За изравнителен гол обаче нямаше време.