Италия започна с победа на Евро 2016 за младежи до 20 години

Италия започна с победа участието си в Група 2 на Европейското първенство по волейбол за младежи до 20 години. В първата си среща в групата италианците надделяха над Чехия с 3:1 (25:22. 20:25, 25:21, 25:20).

Италианският тим започна по-добре срещата и поведе в резултата, като до първото техническо прекъсване водеше с 8:4. След прекъсването отборът на Чехия заигра по-добре, особено на блокада, опитваше се да намали пасива си, но при второто техническо прекъсване Италия отново имаше преднина - 16:12. Чехите продължиха да се представят добре и намалиха пасива си до само точка при 20:21, но в крайна сметка "адзурите" показаха класа и спечелиха гейма с 25:22. Чехия поведе в началото на втория гейм, след което последваха две изравнявания при 2:2 и 3:3. След това с отличен начален удар чехите затрудняваха максимално тима на Италия, успяха да реализират и два аса и поведоха с 6:3. Италианците отвърнаха с три последователни точки и равенство при 6:6, но при първото техническо прекъсване изоставаха с 6:8. Италия отново изравни при 10:10, последваха нови две равенства, след което отново Чехия поведе. Чехите водеха с 16:12 до второто техническо прекъсване. Италианците не успяха да намерят противодействие на атаките на съперника си и Чехия заслужено спечели втората част с 25:20.

В началото на третата част италианците започнаха по-добре, блокадата им заработи перфектно и те поведоха с 6:2, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4. "Адзурите" продължиха с добрата си игра и независимо че допускаха грешки, успяха да запазят аванса си и при второто техническо прекъсване водеха с 16:11. В самия край на третата част Чехия успя да намали изоставането си до точка при 20:21, но силит им не стигнаха за обрат и Италия взе гейма с 25:21. Четвъртата част започна много оспорвано и след няколко изравнявания на резултата при първото техническо прекъсване Чехия водеше с 8:7. След прекъсването резултатът бе изравняван 6 пъти, след което след две грешки на италианския тим Чехия поведе. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за чехите. Оспорваната игра продължи и след прекъсването, а след три изравнявания, последното при 18:18, Италия поведе с 3 точки при 21:18. Италианците успяха да запазят преднината си и спечелиха гейма с 25:20 и съответно мача с 3:1.

След изиграването на първите три срещи в групата Русия е с 3 точки, колкото има и Италия, Сърбия има 2 точки, Турция е с 1 точка, а Чехия и Беларус са без точка. Турнирът продължава днес с нови три мача. От 15,00 часа Турция играе с Беларус, от 17,30 часа Сърбия среща Италия, а от 20,00 часа Русия се изправя срещу Чехия.