Занев и Амкар се изравниха с ЦСКА (М) на върха в Русия (видео)

Българският защитник Петър Занев записа 90 минути при победата на тима си Амкар (Перм) с 1:0 срещу гостувалия Урал в мач от 4-ия кръг на руската Премиер лига. Единственото попадение в двубоя реализира Дарко Бодул в 63-ата минута. Хърватският нападател бе точен с глава след асистенция на Сергей Баланович, но участие в гола имаше и Занев.

Победата изкачи Занев и компания на първо място в класирането, като тимът от Перм все още няма поражение. Амкар дели първата позиция с ЦСКА (Москва). Урал пък е девети с 4 точки.

Предстои да се изиграе интригуващият мач между Спартак (Москва) на Ивелин Попов и Краснодар - два отбора, които са с по 7 точки и имат шанс да оглавят еднолично класирането.