Рубин се отпуши за първа победа за сезона (видео)

Отборът на Рубин записа първата си победа от началото на сезона в руската Премиер лига едва в 6-ия кръг на новата кампания. Това стана факт, след като тимът от Казан надигра с 3:1 Урал на своя стадион "Централний".

Домакините взеха преднина в 29-ата минута, когато Александър Новиков си отбеляза автогол. След това Денис Ткачук в 70-ата и Максим Лестиен в 76-ата минута направиха резултата класически. И аз двата гола асистира Рубен Рочина. Гостите пък стигнаха до почетно попадение в 88-ата минута, когато Роман Павлюченко отбеляза за крайното 3:1.

Така Рубин вече има актив от 6 точки и излезе на 10-ото място в таблицата. Урал пък се срина до 13-ото място с 5 точки и пет поредни мача без победа в актива си.