Дел Потро и Нишикори също са полуфиналисти

Хуан Мартин дел Потро и Кей Нишикори попълниха карето полуфиналисти на олимпийския турнир по тенис. Аржентинецът се справи в два сета с Роберто Баутиста след 7:5, 7:6(4). Дел Потро започна мача по отличен начин, след като взе първите 3 гейма, правейки два пробива. Баутиста, поставен под номер 10, обаче веднага върна първия от тях, а в десетия гейм изравни за 5:5.

Дел Потро, бронзов медалист от Игрите в Лондон преди 4 години, обаче направи нов пробив в 11-ия гейм и затвори сета след 56 минути игра. Във втората част двамата тенисисти си размениха по един ранен пробив. В тайбрека Дел Потро поведе с 4:1, но Баутиста изравни за 4:4. След това обаче Дел Потро направи 3 поредни точки и си осигури място сред най-добрите 4 за втори пореден път.
В най-драматични четвъртфинал четвъртият поставен Кей Нишикори от Япония победи шестия в схемата Гаел Монфис от Франция със 7:6(4), 4:6, 7:6(6). Двубоят продължи 2 часа и 56 минути, а в решителния сет Монфис пропусна 3 мачбола в тайбрека, след като водеше с 6:3, за да отстъпи в него с 6:8 точки.

В полуфиналите Нишикори ще срещне британеца Анди Мъри, който по-рано днес победи в 3 сета американеца Стийв Джонсън. В другия полуфинал Дел Потро се изправя срещу Надал. И двата мача са в събота.