Balkan Grand Prix 6

И шампионът Мексико отпадна, Република Корея и Германия продължават напред

Олимпийските шампиони от последните три Олимпиади - Аржентина и Мексико, отпаднаха още в груповата фаза на футболния турнир при мъжете на Олимпиадата в Рио. Аржентинците, олимпийски шампиони от Атина 2004 и Пекин 2008, останаха трети в група D и приключиха участието си. Същото се случи и с първенеца от Игрите в Лондон 2012 Мексико, който също завърши на трето място в своята група С.

Германия разгроми Фиджи с 10:0 и се класира за четвъртфиналите. С победата Бундестимът събра 5 точки и завърши на второ място в група С. Първи със 7 точки е съставът на Република Корея, който в последни си мач се наложи над Мексико с 1:0. Така мексиканците отпаднаха, тъй като завършиха трети в групата и в Рио ще има нов олимпийски шампион.

Квон Чхан Хун вкара единствения гол в 77-а минута и изпрати мексиканците към дома. За разгрома на Германия с пет гола се отличи нападателят на Фрайбург Нилс Петерсен, Макс Майер завърши с хеттрик, а Серж Гнабри добави два гола.

На четвъртфиналите Германия ще играе с Португалия, а корейците ще срещнат Хондурас.

По-рано двукратният олимпийски шампион Аржентина приключи участието си след 1:1 с Хондурас, което прати "гаучосите" на трето място в класирането на група D. Напред продължава Хондурас като втори от групата, както и отборът на Португалия, който завърши на първо място със 7 точки след 1:1 с Алжир в Бело Оризонте.

Резултати от третия кръг на груповата фаза на футболния турнир на олимпийските игри в Рио: