Южна Корея развинти Фиджи

Невероятно унижение преживя отборът на Фиджи на старта на олимпийския турнир по футбол в Рио де Жанейро. Островитяните загубиха с 0:8 от Южна Корея в първия си мач от група С и дадоха заявка да се превърнат в боксовата круша в надпреварата.

По два гола за успеха на азиатците отбелязаха Квон Чан Хун и Сук Юн Чхун,а хеттрик оформия Рю Сун Ву. С един гол се отчете Сон Хин Мин. Корейците можеха да вкарат още един гол, но в 38-ата минута Мун Чан Чин пропусна дузпа.

В другия мач от групата действащия олимпийски шампион Мексико завърши 2:2 с Германия. И четирите попадения паднаха през втората част.